חתונה בבית הכנסת הגדול בתל אביב, אהל מועד הינה "חתונה אחרת". טקס החופה הנערך ליד היכל הקודש הינו רב עוצמה ומרגש במיוחד. ההורים הסבא, סבתא ואתם, הזוג ניצבים במרכז ליד ארון הקודש. כאשר כל המוזמנים מכבדים את המעמד וצופים בכם בהתרגשות רבה.

ראשית, הרשו לי לברך בברכת 'מזל טוב' ו'בהצלחה'!!!

 

הנכם, החתן והכלה העתידים, עומדים בפני החלטה חשובה, שתעצב ותקבע את אופי 'ליל הכלולות' שלכם.

"חתונה בבית כנסת" מה זה אומר?

איך מתארגנים ועוד הרבה שאלות העומדות על הפרק וצריכות מענה ופתרון.
חתונה בבית הכנסת הגדול בתל אביב, אהל מועד הינה "חתונה אחרת". טקס החופה הנערך ליד היכל הקודש הינו רב עוצמה ומרגש במיוחד. ההורים הסבא, סבתא ואתם, הזוג ניצבים במרכז ליד ארון הקודש. כאשר כל המוזמנים מכבדים את המעמד וצופים בכם בהתרגשות רבה.

 

קבלת הפנים והאולם

קבלת פנים מלכותית וטקס עוצר נשימה, אולם אירועים רחב המתאים למגוון סגנונות ישיבה.

 

ומה עם האוכל? מי מכין? מה מגישים? ואיך…

צוות חתונה אחרת מארח את הבאים בשערי בית הכנסת הגדול אוהל מועד באירוח מכובד, טעים ואיכותי כנהוג בחברות הקייטרינג המובילות הארץ.
ניתן לערוך ארוחת ערב מלאה הכוללת קבלת פנים עשירה לאחר מכן טקס החופה המרגש. כשלאחר החופה יושבים האורחים סביב שולחנות לארוחת הערב המלאה בהגשה.

או,לחלופין ,ניתן לארח בסגנון חתונה קטנה, קוקטייל עשיר בו סועדים האורחים את ליבם בארוחת ערב, קבלת פנים עשירה, מקומות שיבה ושולחנות בר להיסב.

לאחר קבלת הפנים נערכת החופה ולאחר מכן מוגש הקינוח במזנון עשיר.

 

מוסיקה ואווירה – אפשר?

בבית הכנסת הגדול, אוהל מועד ניתן להשמיע מוסיקת רקע מכובדת כיאה למקום .

נשמח לענות לעוד שאלות וכמו כן, כדאי לקבוע פגישה מסודרת במקום, על מנת להרגיש ולחוש את אופי האירוע ולקבל את המידע באופן מפורט וברור.

 

ועכשיו קצת הסטוריה...

 

 בית הכנסת אוהל מועד

 בית הכנסת 'אהל מועד' שזכה לכינוי 'הבית הכנסת היפה של תל אביב' שברחוב שד"ל 5 הינו אחד המבנים המהממים, אם לא היפה שבהם, שנבנו בראשית ההתיישבות העברית בעיר תל אביב.

 

 

בית הכנסת "אוהל מועד"משנת 1923 ועד היום

שני אדונים, שלום אהרן לוי ז"ל ושלמה יצחק כהן ז"ל, מנכבדי קהילת יהודי עדן, רכשו את המגרשים, עוד בהיותם בדרכם מעדן לארץ ישראל, כשפעמי הגאולה החלו לפעום בם.

 

בית הכנסת לחתונות ואירועים

הרב בן ציון מאיר חי עוזיאל זצ"ל ששמע אודות רכישה זו, שלח מכתב נרגש (צילום המכתב נמצא במסגרת בכניסה לביה"כ מימין), בשנת 1923, לאדונים לוי וכהן, שהיו בעיר 'פורט סעיד' שבמצרים, בדרכם לארץ ישראלבו הוא מברך אותם על קניית המגרשים ומשדל אותם לבנות מקום ראוי לתפילה לקהילה הספרדית בעיר תל אביב.

האדונים לוי וכהן תרמו את חלקות הקרקע, עליהן בנוי בית הכנסת וחלק נכבד מעלות הבנייה, והרב עוזיאל פיקח על המלאכה.במכתב נוסף,(צילומו מימין למכתב הראשון), שנכתב בשנת 1925 ונשלח למצרים, מדווח הרב לתורמים על התקדמות הבנייה.

בשנת 1928 תמו העבודות וזכו להירשם כנכס ב'טאבו' שביפו. (צילום ה'קושאן' מתחת למכתבים) מעניין לראות,כי האדונים לוי וכהן רשמו את הרב עוזיאל ראשון ב'קושאן', כאות כבוד והערכה לרב ולפועלו למען בניית בית הכנסת.

תכנית הבניין מורכבת מארבעה רבעים של 7 קשתות, כנגד שבעת קני המנורה. במרכז הגג ממוקמת כיפה מיוחדת, הבנויה בתבנית של 15 מדרגות כלפי הרקיע, המסמלות את 15 המעלות שהיו בבית המקדש, עליהם היו שרים הלווים את 'שיר המעלות'.

כמו כן, בנוי בית הכנסת במידות, אשר מקיימות את יחס 'חיתוך הזהב', יחס קוסמי מיסטי אשר משרה מראה של שלמות ויזואלית לעינו של האדם.

בית הכנסת 'אהל מועד', זכה מאז ועד היום, למקום מיוחד בו ביקשו נכבדי היישוב, לערוך את חתונתם, דווקא בהיכל המהמם שלו.

המשפחות המכובדות של היישוב, ביניהן רקנטי, שינקין, פפושדו, שלוש, חיתנו את בניהם במקום. בין המתחתנים היה אלי כהן הי"ד, שהקריב את חייו למען המולדת.

מעיון במכתבי הרב, מתגלות כמה עובדות מרתקות.

כתב היד המיוחד של הרב שנכתב בקנה סופרים.

מספר הטלפון, של הרב, מופיע בצדו הימני של המכתב הראשון הינו בן שתי ספרות '15'.

מספר הטלפון המופיע במכתב משנת 1925, שנתיים לאחר מכן, הינו כבר ' 315 ' 3 ספרות !!!

בתעודת הרישום משנת 1928, מופיעה העיר תל אביב , כ'כפר' ליד המחוז 'יפו'.

מחיר המגרש הינו 50 לירות א"י , בערך של 91.2 לא"י, ( כבר אז הייתה אינפלציה… ) !!!

התמונה שנמצאת בתחתית ,הינה התכנית של האדריכל ברלין, שתכנן את המבנה, בה הוא מתאר את בניין בית הכנסת ליד עצים וגינות…… , כן, היו כאן פעם שקמים….. , באמת !!!

 

כיום זכו גם 'נכבדי היישוב' ( = 'סלבס' ) כמו צביקה הדר, אקי אבני, קובי אוז, רותם אבואב ועוד….לחגוג את שמחתם בבית כנסת מיוחד זה.

 

 

 

אודות

חתונה בבית כנסת

03-5604886